Autor: David Šturm    Publikováno: 20.3.2024

Jak vám ušetříme peníze?

V dnešní době jsou peníze nejen důležité, ale i citlivým tématem pro každého z nás. Co kdybychom Vám ale řekli, že v Perseus Travel jsme našli způsob, jak peníze nejen šetřit, ale také vám přinést ty nejzajímavější zážitky? Tento článek, vás zavede do světa našich itinerářů a prozradí, proč je jejich nákup pro vás ziskem nejen finančním, ale i časovým.

Víkendové itineráře na našem herohero!

Víkend

3 - 4 DNY

Co jsou vlastně itineráře?

Nejlepší bude začít tím, co vlastně Itinerář je. Itinerář jako takový by se dal přirovnat k balíčku, který obsahuje úplně vše, co je spojené s vaší vysněnou dovolenou. Samozřejmostí je doprava a ubytování, které jsou doprovázeny řadou dalších dílčích služeb, jako například tipy na jídlo, tipy na výlety, osobní zkušenosti s destinací a mnoho dalšího. Pokud to bude přáním našeho zákazníka, itinerář bude obsahovat úplně vše! Hezkým přirovnáním je nakupování v maloobchodních řetězcích s oblečením, kde seženete levné kousky, nicméně kvalita bude pokulhávat a nakupování u krejčího, který vám dodá šaty, ve kterých se budete cítit skvěle a vypadat ještě líp. Naše itineráře jsou krejčovství, dodáváme cestovní zážitky na míru a přesně podle přání.

Jak ty itineráře teda fungují?

Mít něco kvalitního jde ruku v ruce s vyšší cenou, proto se podíváme také na ni. Protože se jedná o komplexní záležitost, podíváme se na věc trochu ze široka. U klasických zájezdů si často pořadatel poptává až desítky procent z ceny zájezdu. Vzorový příklad? Máme. Pokud jako rodina kupujeme zájezd v hodnotě 60 tisíc Kč, reálna cena se velmi často pohybuje kolem 50 tisíc Kč, tedy 10 tisíc Kč je provize pro pořadatele. Tím je nejčastěji cestovní kancelář, která nemá v prioritách plánovat cestu efektivně, proto se často setkáváme s odlety na dovolenou například ve tři ráno, což zejména pro rodiny s dětmi nemusí být nejjednodušší. Jednoduše tedy můžeme přijít na to, že výraznou částku ušetříme, pokud si budeme vše okolo dovči plánovat sami. Pojďme se ale podívat na realitu, protože plánovat si vše sám nemusí být vždy to nejlepší řešení.

Důležitým faktorem je čas a také zkušenosti. V průměru totiž člověk hledáním, plánováním a zařizováním všeho okolo cesty stráví 15 hodin času. Když nemá zkušenosti, tak je to ještě víc. Zkušenosti a informace zároveň ovlivňují kvalitu, a také zvyšují chybovost.

Naše itineráře jsou službou, která kombinuje všechny výhody, které aktuální trh cestování nabízí. Itineráře sestavují naši Travel designeři, kteří mají zkušenosti, umí vše správně vybrat a najít. To vše mnohem rychleji než kdokoliv jiný. Zároveň disponují přístupy do interních portálů, takže dané služby najdou vždy o něco levněji nebo za stejnou cenu, jakou by našel člověk normálně na internetu. Vše nádherně zpracujeme a poté odprezentujeme našim zákazníkům. Jak jsme tedy placení, když vše vybíráme za stejnou nebo nižší cenu? Máme pevnou cenu. Naše itineráře máme cenově rozdělené do čtyř skupin, dle náročnosti. Cena je stanovena tak, že zákazník vycestuje vždy levněji než skrz pořadatele zájezdu, vždy výhodněji, než by vše zařizoval sám, a to nejen z pohledu času. To nejlepší? Vše dle požadavků a přání daného člověka.

Příklad našich služeb

Nicméně jak už je známo skrz historii, nejlépe se informace předávají skrz příběhy. Proto jsme si pro Vás připravili příběh paní Moniky. Paní Monika pracuje jako sestřička v nemocnici, ve volném čase je maminkou dvou dětí a skvělou manželkou. Před šesti lety byla s rodinou, na doporučení své kamarádky, v Řecku a tuto destinaci si oblíbili natolik, že zde létali již každým rokem. Vždy na konci ledna si s manželem určili přibližný termín během července nebo srpna, a poté paní Monika zašla na pobočku cestovní kanceláře zařídit dovolenou. Na meziroční mírné navýšení cen byla připravena, ale to letošní ji opravdu zaskočilo, a proto se obrátila na nás.

Vyšší cena nebyla jediný důvod. Již delší dobu paní Monika uvažovala nad změnou cestovní kanceláře, protože nebyla spokojená s komplexitou služeb a vyšší cena byl pouhý impuls. Během několika minut si pomocí našeho formuláře definovala představu o perfektní dovolené v Řecku a následně jej odeslala. Po upřesnění detailů se náš tým pustil do realizace řešení a přípravy cestovního itineráře s jediným cílem – vytvořit paní Monice a její rodině dokonalou dovolenou.

Jako vždy náš itinerář obsahoval letenky, ubytování, tipy, kde se najíst, cestovní pojištění, tipy, co navštívit, jak se dostat z letiště a zpět, souhrn věcí na zařízení a další tipy v dané lokalitě – v tomto případě Kréta – Ferma. Celé řešení jsme poté paní Monice odprezentovali s tím, že jsme připraveni vyladit detaily. Nicméně trefili jsme se hned na poprvé a mohli jsme přejít k samotné realizaci.

Nabídka nejmenované cestovní kanceláře byla 110 457 Kč za pouze přímý lety z Prahy na letiště Heraklion a ubytování se snídaní pro 2 dospělé a 2 děti na 7 nocí. Mezitím náš Itinerář stál se vším 88 154 Kč – Cena zahrnovala přímý let z Prahy na letiště Heraklion, ubytování se snídání pro 2 dospělé a 2 děti na 7 nocí, cestovní pojištění, cenu za vytvoření Itineráře, tipy, co navštívit, zajímavé gastro tipy v okolí, jak se dostat z letiště a zpět, souhrn věcí na zařízení a důležité informace, které je důležité vědět před cestou a v neposlední řadě cenu za dopravu z Pardubic na Pražské letiště a zpátky.

Závěr

Takto vypadá cestování s námi. Jsme optimisté a dovolíme si říct, že budoucnost cestování s námi je ještě lepší. Obsáhnout vše do jednoho článku není téměř možné, a proto v případě jakýchkoliv dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy, a ještě radši vám zařídíme krásnou dovolenou jako paní Monice.

Váš tým Perseus